Otworzyliśmy się dla Was! Kampus 42 Warsaw zaprasza do swojej przestrzeni!

Wczoraj, w sercu Warszawy, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – z  radością i dumą otworzyliśmy drzwi naszego kampusu 42 Warsaw! 

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Jean Marc Harion, CEO Grupy Play, która jest strategicznym partnerem akademii, Małgorzata Zakrzewska, Prezes Fundacji Wolność Wyboru oraz Oktawia Gorzeńska, dyrektorka 42 Warsaw. Ten symboliczny gest zapoczątkował naszą działalność w sercu miasta.

 

Podczas otwarcia mieliśmy przyjemność oprowadzić nasze gościnie i gości po nowoczesnych i przyjaznych przestrzeniach kampusu. Aleksandra Czetwertyńska opowiadała o tym, jak ważne jest dla nas budowanie silnej i zaangażowanej społeczności. Iga Skolimowska przedstawiła plany dotyczące nadchodzących wydarzeń oraz działalności studia 42 Warsaw. Klaudiusz Jackowski podzielił się z nami filozofią pedagogiczną naszej instytucji, a Joanna Śmigiel pokazała przestrzeń pracy naszego zespołu, w którym jest również Jakub Schabowski. Na koniec zaprosiliśmy chętne osoby do udziału w hunting game, by mogły doświadczyć, co oznacza pedagogika 42.

 

42 Warsaw to nie tylko miejsce nauki, ale przede wszystkim przestrzeń, która została zaprojektowana z myślą o komforcie i potrzebach każdej studentki i studenta. Nasz kampus, o powierzchni 2031 m2, oferuje 150 stanowisk komputerowych, strefy co-workingowe, kuchnie, studio warsztatowe oraz innowacyjne audytorium na 80 osób. Wszystkie te elementy zostały stworzone z troską o różnorodność, odpowiedzialność i ekologię.

 

Czekamy na Was w naszej przestrzeni przy Alei Solidarności 171b.

Bez kategorii

DZIEŃ OTWARTY W KAMPUSIE 42 WARSAW

Kolejny Dzień Otwarty za nami! Cieszymy się, że tak liczna grupa osób zawitała w naszej przestrzeni i wspólnie – zespół oraz studentki i studenci, mogliśmy opowiedzieć więcej o 42 Warsaw. Nasze gościnie i goście mogli wysłuchać krókiej prezentacji na temat procesu rekrutacji i uczenia się, wziąć udział w sesji Q&A, “campus tour”, a przede wszystkim porozmawiać z osobami studiującymi w 42 Warsaw. Nabór trwa, więc zachęcamy wszystkie chętne osoby do zagrania w gry online i zapisu na spotkanie wprowadzające (Introduction

MORE »
News

Kick-off 2024 – 171 studentów rozpoczyna naukę w 42 Warsaw!

🥳Koniec lutego w 42 Warsaw zakończył się bardzo wspaniałym dniem! 26 lutego uruchomiliśmy prawdziwą społeczność uczących się! Pierwsza grupa studentów rozpoczyna dzisiaj swoją podróż w 42 Warsaw! 171 osób wybranych spośród dwóch Piscine!🥹Zaledwie chwile temu zapraszaliśmy was na pierwsze Introduction Meeting oraz na pierwsze Piscine – a dzisiaj?A dziś świętujemy rozpoczęcie podstawowego programu nauczania przez pierwszą grupę fascynujących ludzi, którzy zdecydowali się wyruszyć w podróż do świata IT razem z nami.😎 Rozpoczęliśmy ten dzień od wzajemnego poznawania się, gry w

MORE »
News

Uroczyste zakończenie i podsumowanie pierwszego Piscine w kampusie 42 Warsaw

No i koniec! 15 grudnia zakończyliśmy pierwsze Piscine w historii 42 Warsaw! To były niesamowite 4 tygodnie: pełne kodowania, edukacyjnych wyzwań, nowych przyjaźni, a często nawet dobrej zabawy. Za nami: – 4 egzaminy, – 35 wydarzeń, – ponad 3000 ewaluacji projektów – i 95 osób, które dotrwały do końca ‘basenu’ i w miniony piątek podjęły się ostatniego 8-godzinnego egzaminu. Przyjrzyjmy się nieco tym liczbom: – 35 wydarzeń w 4 tygodnie? To nie żart! Piscine to intensywny czas nauki programowania, ale także

MORE »
News

Rozpoczęliśmy pierwszy Piscine (fr. basen)

146 osób o różnych doświadczeniach zawodowych, w wieku od 18 do 50 lat, z 15 różnych krajów, rozpoczęło udział w piscine (fr. basen), czyli kolejnym etapie stacjonarnego naboru. Można rzec, że to skok na głęboką wodę w świat programowania. Piscine rozpoczął się w poniedziałek, 20 listopada o 8:42. Piscinersi zaczęli kodować od pierwszej chwili! Jesteśmy podekscytowani widząc, że edukacja peer2peer już u nas działa i nasze kandydatki oraz kandydaci od samego początku zrozumieli, o co naprawdę chodzi w tym modelu.

MORE »
News

Dzień Otwarty dla społeczności francuskiej

9 listopada gościliśmy w 42 Warsaw grono przedstawicieli francuskich instytucji w ramach organizowanego przez nas Dnia Otwartego. Gościnie i gości powitali Oktawia Gorzeńska, dyrektor 42 Warsaw, i Jean Marc Harion – Prezes Grupy Play, partnera strategicznego naszego kampusu, dzięki któremu 42 zawitało do Polski. Obecny na wydarzeniu Etienne de Poncins, Amabasador Francji, w swoim wystąpieniu podkreślił, że współpraca polsko-francuska dobrze się rozwija, a powstanie w Warszawie nowego miejsca współpracy dla środowiska IT jest potrzebne w związku z dynamicznym rozwojem branży.

MORE »
News

Jesienna pogoda niestraszna entuzjastom IT, czyli Introduction Meeting 25 października 2023

Ostatnie w październiku, ale nie ostatnie w roku! 25 października gościliśmy w kampusie kolejną dużą grupę kandydatek i kandydatów rekrutujących do 42 Warsaw!  Na Introduction Meeting przybyło aż 90 osób! Nawet marna październikowa pogoda nie jest w stanie powstrzymać entuzjastów IT przed rekrutacją do 42 Warsaw 😉   Podczas spotkania wszyscy mogli zadać pytania odnośnie edukacji w 42 Warsaw, porozmawiać ze studentami 42 w innych krajach, a także odkryć naszą przestrzeń. Przede wszystkim podzieliliśmy się tym, jak w praktyce wygląda

MORE »