Otworzyliśmy się dla Was! Kampus 42 Warsaw zaprasza do swojej przestrzeni!

Wczoraj, w sercu Warszawy, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – z  radością i dumą otworzyliśmy drzwi naszego kampusu 42 Warsaw! 

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Jean Marc Harion, CEO Grupy Play, która jest strategicznym partnerem akademii, Małgorzata Zakrzewska, Prezes Fundacji Wolność Wyboru oraz Oktawia Gorzeńska, dyrektorka 42 Warsaw. Ten symboliczny gest zapoczątkował naszą działalność w sercu miasta.

 

Podczas otwarcia mieliśmy przyjemność oprowadzić nasze gościnie i gości po nowoczesnych i przyjaznych przestrzeniach kampusu. Aleksandra Czetwertyńska opowiadała o tym, jak ważne jest dla nas budowanie silnej i zaangażowanej społeczności. Iga Skolimowska przedstawiła plany dotyczące nadchodzących wydarzeń oraz działalności studia 42 Warsaw. Klaudiusz Jackowski podzielił się z nami filozofią pedagogiczną naszej instytucji, a Joanna Śmigiel pokazała przestrzeń pracy naszego zespołu, w którym jest również Jakub Schabowski. Na koniec zaprosiliśmy chętne osoby do udziału w hunting game, by mogły doświadczyć, co oznacza pedagogika 42.

 

42 Warsaw to nie tylko miejsce nauki, ale przede wszystkim przestrzeń, która została zaprojektowana z myślą o komforcie i potrzebach każdej studentki i studenta. Nasz kampus, o powierzchni 2031 m2, oferuje 150 stanowisk komputerowych, strefy co-workingowe, kuchnie, studio warsztatowe oraz innowacyjne audytorium na 80 osób. Wszystkie te elementy zostały stworzone z troską o różnorodność, odpowiedzialność i ekologię.

 

Czekamy na Was w naszej przestrzeni przy Alei Solidarności 171b.

News

Rozpoczęliśmy pierwszy Piscine (fr. basen)

146 osób o różnych doświadczeniach zawodowych, w wieku od 18 do 50 lat, z 15 różnych krajów, rozpoczęło udział w piscine (fr. basen), czyli kolejnym etapie stacjonarnego naboru. Można rzec, że to skok na głęboką wodę w świat programowania. Piscine rozpoczął się w poniedziałek, 20 listopada o 8:42. Piscinersi zaczęli kodować od pierwszej chwili! Jesteśmy podekscytowani widząc, że edukacja peer2peer już u nas działa i nasze kandydatki oraz kandydaci od samego początku zrozumieli, o co naprawdę chodzi w tym modelu.

MORE »
News

Dzień Otwarty dla społeczności francuskiej

9 listopada gościliśmy w 42 Warsaw grono przedstawicieli francuskich instytucji w ramach organizowanego przez nas Dnia Otwartego. Gościnie i gości powitali Oktawia Gorzeńska, dyrektor 42 Warsaw, i Jean Marc Harion – Prezes Grupy Play, partnera strategicznego naszego kampusu, dzięki któremu 42 zawitało do Polski. Obecny na wydarzeniu Etienne de Poncins, Amabasador Francji, w swoim wystąpieniu podkreślił, że współpraca polsko-francuska dobrze się rozwija, a powstanie w Warszawie nowego miejsca współpracy dla środowiska IT jest potrzebne w związku z dynamicznym rozwojem branży.

MORE »
News

Jesienna pogoda niestraszna entuzjastom IT, czyli Introduction Meeting 25 października 2023

Ostatnie w październiku, ale nie ostatnie w roku! 25 października gościliśmy w kampusie kolejną dużą grupę kandydatek i kandydatów rekrutujących do 42 Warsaw!  Na Introduction Meeting przybyło aż 90 osób! Nawet marna październikowa pogoda nie jest w stanie powstrzymać entuzjastów IT przed rekrutacją do 42 Warsaw 😉   Podczas spotkania wszyscy mogli zadać pytania odnośnie edukacji w 42 Warsaw, porozmawiać ze studentami 42 w innych krajach, a także odkryć naszą przestrzeń. Przede wszystkim podzieliliśmy się tym, jak w praktyce wygląda

MORE »
News

Noc Innowacji 2023 w ramach Digital Festival w kampusie 42 Warsaw

W 42 Warsaw będzie odbywać się dużo wydarzeń – w kilku z nich, takich jak Dzień Otwarty czy Introduction Meeting, mieliście okazję wziąć udział. Chcemy, aby kampus był także miejscem spotkań i wydarzeń organizowanych we współpracy z ciekawymi środowiskami IT i nie tylko, co symbolicznie zapoczątkowaliśmy Nocą Innowacji.   20 października nasz kampus wziął udział w ogólnopolskim festiwalu Digital Festival i organizowanej w jego ramach Nocy Innowacji. Ideą Nocy jest umożliwienie spotkania z naukowczyniami i naukowcami, przedsiębiorcami i pasjonatami innowacji

MORE »
News

Pierwsze Introduction Meeting w 42 Warsaw

Rekrutacja do 42 Warsaw trwa w najlepsze już od czerwca, ale to właśnie wczoraj nareszcie poznaliśmy na żywo pierwsze osoby, które już rozwiązały nasze gry logiczne, czyli przeszły pierwszy etap rekrutacji. Oto krótka relacja z wczorajszego, niezwykle ważnego i wyjątkowego Introduction Meeting. 🙂 Introduction Meeting jest jednym z obowiązkowych etapów rekrutacji do wszystkich akademii 42 na świecie. Na spotkaniu pojawiło się niemal 80 osób chcących rozpocząć naukę w naszym kampusie w Warszawie. Było ono kluczowe dla przedstawienia kandydatom i kandydatkom

MORE »