Rozpoczęliśmy pierwszy Piscine (fr. basen)

146 osób o różnych doświadczeniach zawodowych, w wieku od 18 do 50 lat, z 15 różnych krajów, rozpoczęło udział w piscine (fr. basen), czyli kolejnym etapie stacjonarnego naboru. Można rzec, że to skok na głęboką wodę w świat programowania.

Piscine rozpoczął się w poniedziałek, 20 listopada o 8:42. Piscinersi zaczęli kodować od pierwszej chwili! Jesteśmy podekscytowani widząc, że edukacja peer2peer już u nas działa i nasze kandydatki oraz kandydaci od samego początku zrozumieli, o co naprawdę chodzi w tym modelu.

We wtorek po południu wszyscy spotkaliśmy się w audytorium, aby oficjalnie rozpocząć bootcamp, lepiej się poznać, a także poznać zasady panujące w kampusie.

Następnie mieliśmy okazję zrelaksować się przy planszówkach, w przerwie od wykonywania programistycznych zadań.

Stopniowo przygotowujemy się do piątkowego egzaminu, który da informację zwrotną na temat progresu wszystkich osób uczących się.

Bez kategorii

DZIEŃ OTWARTY W KAMPUSIE 42 WARSAW

Kolejny Dzień Otwarty za nami! Cieszymy się, że tak liczna grupa osób zawitała w naszej przestrzeni i wspólnie – zespół oraz studentki i studenci, mogliśmy opowiedzieć więcej o 42 Warsaw. Nasze gościnie i goście mogli wysłuchać krókiej prezentacji na temat procesu rekrutacji i uczenia się, wziąć udział w sesji Q&A, “campus tour”, a przede wszystkim porozmawiać z osobami studiującymi w 42 Warsaw. Nabór trwa, więc zachęcamy wszystkie chętne osoby do zagrania w gry online i zapisu na spotkanie wprowadzające (Introduction

MORE »
News

Kick-off 2024 – 171 studentów rozpoczyna naukę w 42 Warsaw!

🥳Koniec lutego w 42 Warsaw zakończył się bardzo wspaniałym dniem! 26 lutego uruchomiliśmy prawdziwą społeczność uczących się! Pierwsza grupa studentów rozpoczyna dzisiaj swoją podróż w 42 Warsaw! 171 osób wybranych spośród dwóch Piscine!🥹Zaledwie chwile temu zapraszaliśmy was na pierwsze Introduction Meeting oraz na pierwsze Piscine – a dzisiaj?A dziś świętujemy rozpoczęcie podstawowego programu nauczania przez pierwszą grupę fascynujących ludzi, którzy zdecydowali się wyruszyć w podróż do świata IT razem z nami.😎 Rozpoczęliśmy ten dzień od wzajemnego poznawania się, gry w

MORE »
News

Uroczyste zakończenie i podsumowanie pierwszego Piscine w kampusie 42 Warsaw

No i koniec! 15 grudnia zakończyliśmy pierwsze Piscine w historii 42 Warsaw! To były niesamowite 4 tygodnie: pełne kodowania, edukacyjnych wyzwań, nowych przyjaźni, a często nawet dobrej zabawy. Za nami: – 4 egzaminy, – 35 wydarzeń, – ponad 3000 ewaluacji projektów – i 95 osób, które dotrwały do końca ‘basenu’ i w miniony piątek podjęły się ostatniego 8-godzinnego egzaminu. Przyjrzyjmy się nieco tym liczbom: – 35 wydarzeń w 4 tygodnie? To nie żart! Piscine to intensywny czas nauki programowania, ale także

MORE »
News

Rozpoczęliśmy pierwszy Piscine (fr. basen)

146 osób o różnych doświadczeniach zawodowych, w wieku od 18 do 50 lat, z 15 różnych krajów, rozpoczęło udział w piscine (fr. basen), czyli kolejnym etapie stacjonarnego naboru. Można rzec, że to skok na głęboką wodę w świat programowania. Piscine rozpoczął się w poniedziałek, 20 listopada o 8:42. Piscinersi zaczęli kodować od pierwszej chwili! Jesteśmy podekscytowani widząc, że edukacja peer2peer już u nas działa i nasze kandydatki oraz kandydaci od samego początku zrozumieli, o co naprawdę chodzi w tym modelu.

MORE »
News

Dzień Otwarty dla społeczności francuskiej

9 listopada gościliśmy w 42 Warsaw grono przedstawicieli francuskich instytucji w ramach organizowanego przez nas Dnia Otwartego. Gościnie i gości powitali Oktawia Gorzeńska, dyrektor 42 Warsaw, i Jean Marc Harion – Prezes Grupy Play, partnera strategicznego naszego kampusu, dzięki któremu 42 zawitało do Polski. Obecny na wydarzeniu Etienne de Poncins, Amabasador Francji, w swoim wystąpieniu podkreślił, że współpraca polsko-francuska dobrze się rozwija, a powstanie w Warszawie nowego miejsca współpracy dla środowiska IT jest potrzebne w związku z dynamicznym rozwojem branży.

MORE »
News

Jesienna pogoda niestraszna entuzjastom IT, czyli Introduction Meeting 25 października 2023

Ostatnie w październiku, ale nie ostatnie w roku! 25 października gościliśmy w kampusie kolejną dużą grupę kandydatek i kandydatów rekrutujących do 42 Warsaw!  Na Introduction Meeting przybyło aż 90 osób! Nawet marna październikowa pogoda nie jest w stanie powstrzymać entuzjastów IT przed rekrutacją do 42 Warsaw 😉   Podczas spotkania wszyscy mogli zadać pytania odnośnie edukacji w 42 Warsaw, porozmawiać ze studentami 42 w innych krajach, a także odkryć naszą przestrzeń. Przede wszystkim podzieliliśmy się tym, jak w praktyce wygląda

MORE »